Restaurant

Nagłośnienie - Hoteli, restauracji i klubów

Nagłośnienie restauracji (tło muzyczne)

Do nagłośnienia restauracji (tła muzycznego) wykorzystuje się te same głośniki, amplimiksery i mikrofony co do nagłośnienia sal konferencyjnych. Wzmacniacze stereofoniczne lub 100V z wejściami liniowymi i mikrofonowymi (amplimiksery) dobieramy stosownie do wytypowanej sumarycznej mocy głośników oraz z zaprojektowanym podziałem na strefy muzyczne. Podział na strefy umożliwia niezależną regulację mocy wyjściowej w każdej strefie. Regulacji można dokonywać z pulpitu czołowego wzmacniacza i/lub przy pomocy regulatorów ściennych zamontowanych w każdej strefie lub w jednym wybranym miejscu (np. za barem).

W pomieszczeniach wypełnionych słuchaczami zalecamy użycie min. 20W mocy nominalnej na każde 10 m² powierzchni. Stosujemy głośniki sufitowe, głośniki do zabudowy lub kolumny głośnikowe ścienne. Głośniki do zabudowy składają się z typowych głośników prostokątnych i obudowy natynkowej lub podtynkowej. Głośniki i kolumny głośnikowe występują w wersji podstawowej w kolorze białym i czarnym, dodatkowo głośniki o większej mocy w kolorze srebrnym oraz opcjonalnie dowolnym kolorze z palety RAL za dopłatą przy minimalnej wielkości zamówienia 12 sztuk za każdy kolor dowolengo typu.


Dodatkowo, niezbędne jest wykorzystanie urządzeń stanowiących źródło dźwięku (oprócz mikrofonów) takich jak odbiorniki radiowe, odtwarzacze CD, MP3 i USB.

 

Nagłośnienie pomieszczeń wejściowych (recepcja, hall)

Nagłośnienie pomieszczeń wejściowych hotelu lub restauracji wykorzystuje te same elementy składowe jak nagłośnienie tła muzycznego  restauracji.

 

Nagłośnienie restauracji (muzyka taneczna)

Do nagłośnienia pubów, klubów, restauracji i dyskotek muzyką taneczną wykorzystuje się systemy stereofoniczne oraz głośniki niskotonowe wysokiej mocy (subwoofery). W celu równomiernego pokrycia panoramą stereofoniczną pomieszczenia restauracji o nietypowej architekturze i bogatej aranżacji wnętrz, wykorzystuje się procesory dźwięku. Ponadto, aby umożliwić przyłączenie różnorodnej konfiguracji  mikrofonów instrumentalnych i solistów, należy stosować konsolety mikserskie do wykorzystania przez technika fonii.